ACCULINK
ACCULINK

Accu-Link ® V-řemeny jsou ideální dočasnou nebo trvalou náhradou za klasické gumové klínové řemeny.Spojují v sobě vynikající pevnost, odolnost, rychlost a jednoduchost při zachování přenosu stejných výkonových parametrů, jako klasické gumové klínové řemeny.


Accu-Link ® V-řemeny jsou vyrobeny z polyuretanového elastomeru vyztuženého robustní polyesterovou tkaninou. K výrobě byl použit nový revoluční proces, který vytváří hladké a přesné boční profily na každou linku. Tento hladký profil vytváří méně vibrací a vyžaduje nižší napnutí pohonu což se projevuje zvýšením životnosti řemenu. Řemen byl navržen tak, aby svou zaměnitelností pokryl všechny aplikace.

Accu-Link ® V-řemeny jsou k dispozici v nejoblíbenějších velikostech - Z, A, B a C sekce, s možností volby 25´ a 100´ délky. K dispozici je také CC sekce pro speciální aplikace. Accu-Link ® V-řemeny navíc zachovávají přesné napětí a jsou tak schopny poskytovat maximální výkon pro násobné aplikace.

 

Ideální pro různá pracovní prostředí
Polyuretanová konstrukce Accu-Link ® V-řemenů zajišťuje vynikající odolnost vůči většině běžných průmyslových rozpouštědel, chemikálií, olejů, vodě a vůči extrémním teplotám od 5 °C až 115 °C.

Konstrukce Accu-Link ® V-řemenů zajišťuje mnohem efektivnější odvod tepla při chodu než je tomu u klasických klínových řemenů.

Accu-Link ® V-řemeny jsou vhodné i pro náročnější pracovní prostředí. Jsou ideální pro použití při procesu zpracování kovů, pro obráběcí stroje, v zemědělství, pro balící techniku, zařízení pro dopravu uhlí a kameniva, buničiny nebo papíru, dřeva, námořní a letecké dopravní systémy, petrochemii, zpracování dřeva a v neposlední řadě také v potravinářském průmyslu.

 

Vyberte si Accu-Link ® pro jejich charakteristické vlastnosti:

 • Trvanlivost
 • Snadná montáž
 • Rychlá instalace
 • Maximální přenos výkonu
 • Spolehlivost


Vylepšeno pro delší životnost
Laboratorní testy firmy Jason (člen skupiny MEGADYNE GROUP) na řemenu řady B prokázaly, že při pohonu ventilátoru motorem 6 kW se prodloužila průměrná životnost řemenů o 11,6% proti konkurenci.

 

Instalace je otázkou okamžiku 
Instalace a montáž je velmi snadná. Pro spojení nebo rozpojení Accu-Link ® V-řemenů nejsou nutné žádné speciální nástroje nebo nářadí. Řemeny lze spojovat do libovolné délky, což z něj dělá ideální náhradní díl pro nouzové opravy a výměny. Řemeny lze instalovat za zlomek času, který je potřebný k instalaci klasických klínových řemenů, bez nutnosti demontáže ložisek nebo motorů.

 

Návod k instalaci

 1. Před instalací otočte řemen naruby a pospojujte jednotlivé dílky do sebe
 2. Umístěte nekonečný řemen
 3. Accu-Link ® k nejbližší drážce malé řemenice
 4. Natáhněte řemen druhým konce k nebližší drážce větší řemenice
 5. Ručně otáčejte větší řemenici, dokud řemen nezapadne do drážky po celém obvodu řemenice. Nikdy neotáčejte řemenicí pomocí motoru
 6. Tímto způsobem pokračujte v nasazování řemenů do event. ostatních drážek řemenice
 7. Když jsou všechny drážky osazeny řemeny, je možno spustit motor


Alternativní instalace

 1. Spojte všechny řemeny do požadované délky
 2. Předsuňte motor vpřed
 3. Umístěte všechny řemeny do správné polohy v řemenicích
 4. Zasuňte motor zpět do původní polohy, čímž zajistíte rovnoměrné napětí všech řemenů
 5. Zabezpečte motor dotažením


Stanovení správné délky řemene

Sestavte požadovanou délku řemene v otevřeném stavu. Pro řadu Z, A & B odstraňte na každých 24 článků jeden článek. Pro řadu C odstraňte na každých 20 článků jeden článek.

 

Dopínání

Podobně jako všechny klínové řemeny, může i Accu-Link ® vyžadovat kontrolní dopnutí po 1-3 hodinách provozu.

 

Výkonová kapacita

Použijte stejné nastavení jako pro standardní gumové klínové řemeny.

 

! Všechny rozměry řemenů Accu-Link ® jsou skaldem. Dodávka do 24 hod. !